Klasztor OO. Bernardynów w Żurawiczkach - Oaza Dzieci Bożych

Oaza Dzieci Bożych

Dzieci Boże Dzieci Boże

symbol Oazy Dzieci BożychOaza Dzieci Bożych to grupa formacyjna, do której należą dzieci szkoły podstawowej (kl. III – VI). Oaza skupia większość dzieci naszej parafii, z czego bardzo się cieszymy. „Dzieci Boże” w znacznej większości, kiedy kończą szkołę podstawową, zasilają szeregi Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Każdy z nas jest Dzieckiem Bożym, ale tytuł ten zobowiązuje. I tego właśnie chcemy nauczyć: jak być dobrym dzieckiem naszego Ojca na wzór św. Franciszka z Asyżu.

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11:00. Nasze spotkania rozpoczynają się od Modlitwy, po której odbywa się śpiew i spotkania formacyjne w grupach wiekowych. Pomiędzy śpiewem a spotkaniami dzieciom, nie brakuje też gier i zabaw. W każdą pierwszą niedziele miesiąca Oaza dzieci Bożych czynnie uczestniczy w Liturgii. Ubogaca Ją swoim śpiewem, a także posługami liturgicznymi. W ciągu roku organizowane są różne wyjazdy, zabawy karnawałowe i okazyjne które są urozmaiceniem pobytu w tej grupie.

Nasza wspólnota liczy ok 30, w porywach do 40 osób. Opiekę nad Dziećmi sprawuje O. Eugeniusz Kaczor, a z pomocą przychodzi mu 5 animatorek.

Po prawej: zdjęcia z zimowej wycieczki do klubu jeździeckiego (proszę kliknąć zdjęcie, aby uzyskać powiększenie).


© 2017 Klasztor OO. Bernardynów w Żurawiczkach

Powrót